Изложба „Нескротлива енергија“ на струмичанецот Александар Филев

Академскиот сликар од Струмица Александар Филев денеска, во 19:30 часот, во родниот град ќе ја отвори својата 9-та самостојна изложба насловена „Нескротлива енергија“ ...

izlozba_Filev

Станува збор за изложба на која ќе бидат презентирани 100 дела со големи формати работени во последните три години.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia