Десетти мултиетнички детски фестивал во Битола

Во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Битола  (летна сцена) денеска (10 октомври), со почеток во 12:00 часот, ќе се одржи 10-от Мултиетнички детски фестивал ...

___3

Во рамките на Фестивалот годинава ќе настапат Студиото за модерен балет БАХ од Струга, КУД „Илинден“ од Струга, „Rrezet e Struges“, културно-уметничкото здружение ВАЛЦ, а се предвидени и соло изведби.

Фестивалот, кој е во организација на Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ од Струга, финансиски е поддржан од Министерството за култура.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia