Џез-концерт во Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани

Во Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани денеска (9 октомври) со почеток во 19 часот концерт ќе одржи музичкиот состав „Македонски брас квинтет“ ...

koncert_vo_Kocani

Овој состав го сочинуваат: Драган Младеноски и Александар Златески на труба, Антонио Костевски на хорна, Димче Белчовски на тромбон и Александар Ниниќ на туба. На програмата се дела од: Пенеља, Хенди, Гершвин, Блејк, Робертс, Компанек, Хауард, Дебиси и Вондер.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia