Претстава во Кочани во рамките на „Нов културен бран 2018“

На 15 септември (сабота) со почеток во 19:30 часот во Центарот за култура „Бели мугри“ во Кочани ќе биде прикажана театарската претстава „Ајде уште по една за роденден" според Харолд Пинтер, во режија на Горан Илиќ.

Nov_kulturen_bran_vo_Kocani

Настапуваат: Давид Илиќ, Матеј Стојановски, Мишо Димитријески и Никица Јанковска. Настанот ќе се одвива во рамките на манифестацијата „Нов културен бран“ која се реализира со поддршка од Министерството за култура. Влезот за претставата е бесплатен.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia