Изложба на Стефан Шашков во Демир Хисар

Вo Домот на културата „Илинден“ во Демир Хисар вечер (13 септември) во 20 часот ќе биде отворена изложба на циклусот фотографии насловен „Има една земја“ на визуелниот уметник Стефан Шашков во рамките на манифестацијата Демир Хисар – град на културата во 2018 година...

На изложбата ќе бидат прикажани 50 фотографии работени во околината на Демир Хисар. Тематската определба варира и се состои од претстави на цветови и амбиентални пејзaжи претставени во различни годишни периоди. 

__

 

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia