Shfaqja “Fizika e pikëllimit” në Teatrin në Kumanovë

Shfaqja “Fizika e pikëllimit” do të shfaqet në Teatrin në Kumanovë, sonte dhe nesër (12 dhe 13 shtator) në orën 20, sipas romanit të Georgi Gospodinov, në regji të  Millos B. Andonovski.

12_septemvri_pretstava__kumanovo

Shfaqjen e ka dramatizuar Ivana Nelkovska, ndërsa në të marrin pjesë: Goran Iliq, Marko Trajkoviq, Jasmina Vasileva, Aleksandra Peshevska, Keti Donçevska-Iliq, Nina Maksimova dhe Simona Dimkovska. Kostumet në shfaqje i ka punuar Marta Dufne, ndërsa skenarin Natasha Vckova.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia