Поетска вечер во Прилеп

Во изложбениот салон на Центарот за култура „Марко Цепенков“  во Прилеп, вечерва со почеток во 19 часот ќе се одржи „Поетска вечер“...

Poetska_vecer_vo_Prilep

На поетската вечер ќе биде претставено творештвото на петнаесет поети – членови на Клубот на литературни творци  од Прилеп меѓу кои  Благица Бунтеска, Блага Тутеска, Снежана Паноска, Марија Ѓорѓиоска, Тони Павлески, Адријана Ристеска, Мирјана Славеска, Олгица Трпческа и др.

Поетската вечер се реализира во рамки на Прилепското културно лето.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia