Fillon PANFIZ 2018

Me shfaqjen “Dordoleci që nuk donte të shkrihej” në Teatrin vizual të kukullave “Prazein Aloga” nga Greqia dhe performancën nga Emanuela Kapokaki, më 7 korrik, në orën 20 në skenën e vogël të Teatrit Kombëtar Maqedonas fillon Edicioni i 11-të i Festivalit Ndërkombëtar të pantomimës dhe teatrit fizik “Panfiz 2018” ... 

Panfiz_2018

Në kuadër të programit të festivalit, që këtë vit do të mbahet këtë vit në dy pjesë - nga data 7 deri më 9 korrik dhe më 30 shtator, publiku në pjesën e parë do të mund të ndjekë katër shfaqje nga katër zhanre teatrale të ndryshme: me kukulla, rituale, pantomime klasike dhe buto. Në këtë festival do të marrin pjesë artistë nga Greqia, Bullgaria dhe Serbia.

Pjesa e dytë e “Panfiz” do të zhvillohet më 30 shtator, ku është paralajmëruar pjesëmarrja e atraksionit finlandez “Mimo Art” nga Helsinki, me shfaqjen “Body Notes”.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia