Festivali i 15-të folklorik “Veles 2018”

Në skenën e amfiteatrit në Parkun e Rinisë në Veles, sonte (4.07.2018) në orën 20.30 do të bëhet hapja solemne e festivalit folklorik ndërkombëtar „Veles 2018“...

Veles_2018

Në kuadër të festivalit, që sivjet shënon 15 vjetorin, nga  4 deri më 7 korrik do të marrin pjesë 18 ansamble, gjashtë prej të cilave nga jashtë vendit, si nga Meksika, Estonia, dy shoqëri kulturo-artistike nga Serbia, Sllovakia dhe Mali i Zi, si edhe ansamble nga Maqedonia. Festivali është mbështetur financiarisht nga Ministria e Kulturës dhe nga pushteti lokal.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia