Пијанистот Арда Мустафаоглу е добитник на прва награда на светски натпревар

pijanist_640_-2

Четиринаесетгодишниот пијанист Арда Мустафаоглу е ученик во ДМБУЦ „Илија Николовски–Луј“ во Скопје. Тој со своите настапи ја пленува македонската публика, но и публиката на многубројните меѓународни натпревари по пијано во Македонија, Србија, Бугарија, Албанија и во Италија на кои има добиено многубројни први награди ...

На интернет-натпреварот „Best Mozart Performance”, во рамките на светските натпревари „Great Composers”, во конкуренција на инструменталисти од САД, Полска, Канада, Велика Британија, Германија и други земји од целиот свет, македонскиот пијанист Арда Мустафаоглу го освои првото место во неговата категорија.

pijanist_640_-1

Четиринаесетгодишниот пијанист Арда Мустафаоглу е ученик во ДМБУЦ „Илија Николовски–Луј“ во Скопје. Тој со своите настапи ја пленува македонската публика, но и публиката на многубројните меѓународни натпревари по пијано во Македонија, Србија, Бугарија, Албанија и во Италија на кои има добиено многубројни први награди.

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia