Прес Најави

Министерката за култура ќе учествува во акцијата „Ден на дрвото“

Среда (03.12.2014 година) во 9:30 часот во Велес ...

Повеќе...

Прес-конференција по повод претстојната празнична концертна програма на Македонската филхармонија и Македонската опера и балет

Вторник (2 декември 2014 г.) во 10.30 часот во објектот Порта Македонија

Повеќе...

Министерката за култура ќе престојува во работна посета на Кавадарци

Во 10.30 часот предвидени се изјави за медиуми

Повеќе...

Прес- конференција за впишувањето на македонското оро „Копачката“ во репрезентативната листа на УНЕСКО

Недела во 12 часот во Музејот на македонската борба ...

Повеќе...

Свеченост по повод отпочнувањето на активностите за изградба на новиот културно-образовен центар кој ќе содржи нова библиотека и нов театар

Петок  во 14 часот во Тетово

Повеќе...

Средба со реномираниот музички уметник и амбасадор на културата Зафир Хаџиманов

Среда (26.11.2014 година) во просториите на Министерството за култура

Во 12 часот предвидени се изјави за медиумите

Повеќе...

Промоција на монографија по повод 70- годишнината на Битолскиот театар

Петок (14.11.2014 година) во 19 часот во Народниот театар во Битола ...

Повеќе...

Министерката за култура ќе се обрати на промоцијата на Центарот за едукација при Националната установа Музеј на Македонија

Четврток (13.11.2014 година) во 10.30 часот во „Музеј на Македонија“

Повеќе...

Министерката за култура ќе ја прими младата виолинистка Ева Богоевска

Среда (12.11.2014 година) во Министерството за култура , во 10.30 часот предвидени се изјави за медиумите ...

Повеќе...

Министерката за култура ќе се обрати на промоцијата на книгата „Јавна и културна дипломатија“ од Васко Шутаров

Вторник (11.11.2014 година) во 11 часот во објектот „Порта Македонија“

Повеќе...

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia