Прес Најави

Одбележување на 40-годишнината од основањето на Институтот за социологија

Четврток во 11 часот на Филозофскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“–Скопје

Повеќе...

Работна средба со делегација составена од менаџери и уметнички директори од најзначајните културни институции во НР Кина

Во 12 часот се предвидени изјави за медиумите

Повеќе...

Отворање на изложба во Националната галерија на Македонија - објект Чифте амам

Среда во 14 часот во Националната галерија на Македонија

Повеќе...

Министерката за култура ќе се обрати на отворањето на изложбата „70 години МНТ“

Петок во 12 часот во Македонскиот народен театар ...

Повеќе...

Министерката за култура ќе оствари работна посета на археолошкиот локалитет „Скупи“

Во 10 часот се предвидени изјави за медиумите ...

Повеќе...

Потпишување на Меморандум за соработка во општина Штип

Среда (1.4.2015) година во 10.30 часот ...

Повеќе...

Отворање на изложба на дела кои се откупени во рамките на Конкурсот на Министерството за култура

Понеделник во 12 часот во Националната галерија на Македонија - објект Чифте амам

Повеќе...

Прес-конференција по повод гостување на реномираниот национален танцов театар од Тел Авив

Недела во 11 часот во Македонскиот народен театар

Повеќе...

Прес - конференција по повод одбележувањето на Светскиот ден на театарот

Петок во 11.30 часот во Порта Македонија ...

Повеќе...

100.000-ти билет од отворањето на новиот објект на МНТ

Во 11 часот се предвидени изјави за медиумите

Повеќе...

kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia