Министерот Алаѓозовски ќе го претстави буџетот во културата за 2018 година

Министерот за култура на Република Македонија, Роберт Алаѓозовски денес (13 декември 2017) на прес - конференција во Владата на РМ со почеток во 12 часот, ќе го претстави предлог-буџетот на Министерството за култура за 2018 година.  


kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia