Министерката за култура ќе учествува во акцијата „Ден на дрвото“

Среда (03.12.2014 година) во 9:30 часот во Велес ...

Во рамките на акцијата „Ден на дрвото“, утре (3.12.2014 година) во 9.30 часот министерот за култура на Република Македонија, Елизабета Канческа-Милевска, ќе учествува на акцијата во месноста викана „Пуплин“ во Велес.

Во истиот термин, заменик–министерот за култура Драган Недљковиќ ќе учествува на акцијата во месноста „Стрч“ во Берово.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia