Ministri Ademi inkurajon aktivitetin koncertal të Shoqatës “Ultra” nga Kumanova

Mbrëmë në Kumanovë u zhvillua edicioni i katërt i koncertit të muzikës klasike në organizimin e Shoqatës së Artit dhe Kulturës “Ultra” ...

Kumanovo_2

Artistët, organizatorët dhe publikun e përshëndeti ministri i Kulturës, Asaf Ademi, i cili ndër të tjera tha se posti që mban e obligon që të përfshihet në mbrojtjen, kujdesin dhe afirmimin e vlerave të vërteta kulturore. Ministri Ademi shtoi:„Prandaj ndihem i nderuar që të paktën me këtë aktivitet Kumanova sonte i ngjan Vjenës, Firences, Romës dhe Milanos.

Kumanovo_1

Prandaj ju përgëzoj dhe ju inkurajoj që të vazhdoni me këtë traditë, sepse edhe mund të duket se bëni një punë të vogël, por jini të sigurt se në perspektivën e historisë së kombit tonë, si individë dhe si artistë të këtij vendi, ju jeni misionarë që e ruajnë shpirtin e gjallë të kombit dhe qirinj që e humanizojnë shoqërinë tonë”.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia