Ministri Ademi në shënimin e Ilindenit në Pelincë

Kreu politik i Republikës së Maqedonisë sot mori pjesë në shënimin e 115 vjetorit të Kryengritjes së Ilindenit dhe 74 vjetorit të Mbledhjes së KAÇKM-së ...

ilinden_1

Në Qendrën memoriale në Pelincë, kurorë lulesh vendosi delegacioni qeveritar i kryesuar nga kryeministri Zoran Zaev, si dhe anëtarët e kabinetit qeveritar: ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska, ai i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov dhe ministri i Kulturës, Asaf Ademi.

ilinden_3

Në pjesën kulturo-artistike përformuan: kori “Vardar”, Ansambli i këngëve dhe valleve popullore “Tanec” dhe Shoqëria kulturo-artistike “Emin Duraku”.

ilinden_7

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia