Поетска вечер во Крива Паланка: „Разиграни поетски зборови“

Во просториите на библиотеката која работи во состав на Центарот за култура во Крива Паланка  утре (14 март) со почеток во 18 часот ќе се одржи поетската манифестација со роднокрајни поети и писатели насловена „Разиграни поетски зборови“ ...

RAZIGRANI_POETSKI_ZBOROVI

Вечерта ќе биде посветена на поетското творештво на неодамна починатата авторка Павлина Климкар Меанџиева. На овој настан кој има за цел да ги зближи, но и да ги промовира роднокрајните автори, ќе земат учество поети и писатели кои потекнуваат од овој регион и тоа: Оливера Станковска, Ирена Белешковска, Каролина Алексовска, Ирена Стевановска и Благица Стојчевска.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia