Во КИЦ прва самостојна изложба на Беган Деари

Во Јавната установа Културно-информативен центар – Скопје, во изложбениот салон „Империјал 2“, вечерва со почеток во 20 часот ќе се отвори изложбата на слики од ликовниот уметник Беган Деари...

izlozba_na_Began_Deari

Ова е прва самостојна изложба на Деари. Ќе бидат изложени слики работени во техника масло на платно, создадени во последнаве години. 

Изложбата за посетителите ќе биде отворена до 15 јануари 2018 година.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia