Каде се подароците? - Симфониски концерт за деца денес во Македонската филхармонија

Со почеток во 12 часот во големата сала на Македонската филхармонија, денес се одржува традиционалниот симфониски концерт за деца, под наслов „Каде се подароците?“...

podaroci_mf_23_dec_2017

Под диригентско водство на  маестро Борјан Цанев, ќе бидат изведени композиции од Морис Равел, Јохан Штраус и Едвард Елгар.

На 28 декември Македонската филхармонија, ќе го одржи и традиционалниот Новогодишен гала-концерт, под диригентство на Јерухам Шаровски од Израел и ќе настапат солистите Милена Арсовска- сопран и Иван Наумовски- баритон.

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia