Јавна презентација на нацрт - стратегијата и нацрт – Акцискиот план за културен развој на РМ 2018-2022

Министерството за култура на Република Македонија ги повикува сите заинтересирани страни да се пријават за учество на јавната презентација на нацрт - стратегијата и на нацрт - акцискиот план за културен развој на Република Македонија за 2018 – 2022 година, која ќе се одржи на 27 декември 2017 година (среда) во Музејот на современа уметност во Скопје, со почеток во 11 часот...

logo_-_MK1

Поради ограниченост на местата за учество, пријавувањето на учеството на јавната расправа е задолжително. Заинтересираните можат да го пријават своето учество најдоцна до 26 декември 2017 година до 13 часот, со испраќање на писмо со наслов „Пријава за јавната презентација за нацрт - стратегијата за културен развој на РМ 2018-2022“ и податоци за пријавените учесници (име и презиме, организација, функција) на е – пошта:   Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите .

Контакт – лице за дополнителни информации: Марија Зафировска, тел: 078 298 210 

Последниот текст на нацрт - стратегијата може да се пронајде и сочува на следниот линк:

http://kultura.gov.mk/index.php/odnosi-so-javnost/soopstenija/3372------2018-2022-----

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia