Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
91 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС, МАНИФЕСТАЦИЈА „ГРАД НА КУЛТУРАТА ВО 2014 ГОДИНА“ Понеделник, 28 Октомври 2013 2294
92 КОНКУРС ЗА ПОДДРШКА НА СТРУЧНО УСОВРШУВАЊЕ НА ТАЛЕНТИРАНИ УМЕТНИЦИ И ДЕФИЦИТАРНИ СТРУЧНИ КАДРИ ЗА 2014 ГОДИННА Сабота, 05 Октомври 2013 2951
93 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2014 ГОДИНА Четврток, 26 Септември 2013 4501
94 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2014 година Среда, 04 Септември 2013 3401
95 РЕЗУЛТАТИ ОД КОНКУРСОТ ЗА ОТКУП НА САМОСТОЈНО РЕАЛИЗИРАНА ПРОДУКЦИЈА Четврток, 18 Јули 2013 2898
96 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ЗА 2014 ГОДИНА Петок, 07 Јуни 2013 17747
97 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 20 Мај 2013 3068
98 Конкурс за финансирање манифестација од национален интерес ,,ТОПОЛ КУЛТУРЕН БРАН 2013 ГОДИНА’’ Сабота, 11 Мај 2013 2810
99 Конкурс за доделување на државната награда 11 октомври во 2013 година Среда, 01 Мај 2013 1603
100 Конкурс за финансирање проекти во областа на креативните индустрии Среда, 13 Февруари 2013 5125
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia