Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
81 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2014 ГОДИНА Четврток, 26 Септември 2013 4371
82 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2014 година Среда, 04 Септември 2013 3316
83 РЕЗУЛТАТИ ОД КОНКУРСОТ ЗА ОТКУП НА САМОСТОЈНО РЕАЛИЗИРАНА ПРОДУКЦИЈА Четврток, 18 Јули 2013 2810
84 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ЗА 2014 ГОДИНА Петок, 07 Јуни 2013 17591
85 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 20 Мај 2013 2941
86 Конкурс за финансирање манифестација од национален интерес ,,ТОПОЛ КУЛТУРЕН БРАН 2013 ГОДИНА’’ Сабота, 11 Мај 2013 2701
87 Конкурс за доделување на државната награда 11 октомври во 2013 година Среда, 01 Мај 2013 1518
88 Конкурс за финансирање проекти во областа на креативните индустрии Среда, 13 Февруари 2013 5011
89 Конкурс за финансирање проект од национален интерес,манифестација „Град на културата во 2013 година“ Петок, 09 Ноември 2012 3054
90 Конкурс за избор на директор на Националната установа Национална и Универзитетска Библиотека Св.Климент Охридски-Скопје Понеделник, 05 Ноември 2012 2534
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia