Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
71 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Петок, 17 Октомври 2014 2735
72 Конкурс за поддршка на стручно усовршување на талентирани уметници и дефицитарни стручни кадри Четврток, 02 Октомври 2014 2882
73 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА СКУЛПТУРИ ОД ГАЛЕРИСКИ ФОРМАТ ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 2120
74 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 3101
75 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА ДРАМСКИ ТЕКСТОВИ ЗА 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 3625
76 КОНКУРС ЗА УЧЕСТВО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА НА 56-ТА ИНТЕРНАЦИОНАЛНА ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА ВО ВЕНЕЦИЈА ВО 2015 ГОДИНА Понеделник, 29 Септември 2014 2206
77 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2015 година Среда, 17 Септември 2014 3665
78 ГОДИШЕН КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ЗА 2015 ГОДИНА Понеделник, 01 Септември 2014 18336
79 ЈАВЕН ПОВИК Сабота, 21 Јуни 2014 4501
80 Конкурс за драмски текст за свеченото отворање на новиот Театар во Велес Петок, 20 Јуни 2014 2029
kultura_logo_2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia