Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
51 Конкурс на Фондацијата за македонски јазик “Небрегово” за текстови за монографијата „Како го читам Конески“ Понеделник, 25 Септември 2017 2109
52 Повик за „Поддршка на европски проекти за соработка“ во рамки на програмата „Креативна Европа - Култура (2014-2020)“ за 2018 година Петок, 22 Септември 2017 3856
53 Повик за аплицирање на програмата за размена „Artist-in-Residence Programme 2018“ Петок, 22 Септември 2017 2810
54 Отворен повикот за учество на Меѓународниот фестивал „Сараевска зима“ Четврток, 21 Септември 2017 2757
55 МАНИФЕСТАЦИЈА „НОВ КУЛТУРЕН БРАН“2017 Понеделник, 31 Јули 2017 13240
56 С О О П Ш Т Е Н И Е ЗА НАЦИОНАЛНИТЕ УСТАНОВИ ОД ОБЛАСТА НА КУЛТУРАТА ЗА ДОСТАВУВАЊЕ НАЦРТ-ГОДИШНА ПРОГРАМА ЗА 2018 ГОДИНА Понеделник, 12 Јуни 2017 8273
57 КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА ДРЖАВНАТА НАГРАДА „11 ОКТОМВРИ“ ВО 2017 ГОДИНА Петок, 28 Април 2017 2130
58 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА МУЗИЧКИ КОМПОЗИЦИИ ВО 2017 ГОДИНА Четврток, 06 Април 2017 2097
59 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2017 ГОДИНА Четврток, 02 Март 2017 1977
60 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА СКУЛПТУРИ ОД ГАЛЕРИСКИ ФОРМАТ ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2017 ГОДИНА Четврток, 02 Март 2017 1150
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia