Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
41 Конкурс на Фондацијата за македонски јазик “Небрегово” за текстови за монографијата „Како го читам Конески“ Понеделник, 25 Септември 2017 2028
42 Повик за „Поддршка на европски проекти за соработка“ во рамки на програмата „Креативна Европа - Култура (2014-2020)“ за 2018 година Петок, 22 Септември 2017 3720
43 Повик за аплицирање на програмата за размена „Artist-in-Residence Programme 2018“ Петок, 22 Септември 2017 2714
44 Отворен повикот за учество на Меѓународниот фестивал „Сараевска зима“ Четврток, 21 Септември 2017 2654
45 МАНИФЕСТАЦИЈА „НОВ КУЛТУРЕН БРАН“2017 Понеделник, 31 Јули 2017 12973
46 С О О П Ш Т Е Н И Е ЗА НАЦИОНАЛНИТЕ УСТАНОВИ ОД ОБЛАСТА НА КУЛТУРАТА ЗА ДОСТАВУВАЊЕ НАЦРТ-ГОДИШНА ПРОГРАМА ЗА 2018 ГОДИНА Понеделник, 12 Јуни 2017 8091
47 КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА ДРЖАВНАТА НАГРАДА „11 ОКТОМВРИ“ ВО 2017 ГОДИНА Петок, 28 Април 2017 2035
48 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА МУЗИЧКИ КОМПОЗИЦИИ ВО 2017 ГОДИНА Четврток, 06 Април 2017 2016
49 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2017 ГОДИНА Четврток, 02 Март 2017 1892
50 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА СКУЛПТУРИ ОД ГАЛЕРИСКИ ФОРМАТ ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2017 ГОДИНА Четврток, 02 Март 2017 1040
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia