Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
31 КОНКУРС за учество во финансирање на проекти за манифестацијата „Нов културен бран“ во 2018 година Понеделник, 18 Јуни 2018 5695
32 KONKURS për pjesëmarrje në financimin e projekteve për manifestimin “Vala e re kulturore” në vitin 2018 Понеделник, 18 Јуни 2018 2224
33 К О Н К У РС за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски “ во 2018 г. Четврток, 31 Мај 2018 1169
34 Здружение на ликовни критичари АИКА Македонија: Конкурс за годишната награда "Ладислав Баришиќ" Сабота, 12 Мај 2018 1145
35 Конкурс за Државната награда „11 октомври“ за 2018 година Петок, 27 Април 2018 1758
36 Центар за современи уметности – Скопје: Повик за предлог-проекти за Мобилна/монтажна галерија Вторник, 17 Април 2018 992
37 Oглас за вработување на 2 (две) лица на определено време во Министерството за култура Вторник, 17 Април 2018 3071
38 Повик за предлог - проекти: Програма за партиципација на УНЕСКО за 2018 – 2019 година Вторник, 17 Април 2018 2678
39 Конкурс за доделување на Државната награда „Мајка Тереза“ во 2018 година Понеделник, 16 Април 2018 992
40 Саем на книга во Техеран, можност за регистрација на странски издавачи Вторник, 27 Март 2018 659
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia