Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
21 Конкурс за проект за учество на Република Македонија на 16-тата Интернационална изложба на архитектура во Венеција во 2018 година Четврток, 12 Октомври 2017 1848
22 Годишни конкурси за финансирање на проекти од национален интерес во културата за 2018 година по дејности и области Сабота, 30 Септември 2017 26720
23 Конкурс на Фондацијата за македонски јазик “Небрегово” за текстови за монографијата „Како го читам Конески“ Понеделник, 25 Септември 2017 1865
24 Повик за „Поддршка на европски проекти за соработка“ во рамки на програмата „Креативна Европа - Култура (2014-2020)“ за 2018 година Петок, 22 Септември 2017 3448
25 Повик за аплицирање на програмата за размена „Artist-in-Residence Programme 2018“ Петок, 22 Септември 2017 2576
26 Отворен повикот за учество на Меѓународниот фестивал „Сараевска зима“ Четврток, 21 Септември 2017 2495
27 МАНИФЕСТАЦИЈА „НОВ КУЛТУРЕН БРАН“2017 Понеделник, 31 Јули 2017 12299
28 С О О П Ш Т Е Н И Е ЗА НАЦИОНАЛНИТЕ УСТАНОВИ ОД ОБЛАСТА НА КУЛТУРАТА ЗА ДОСТАВУВАЊЕ НАЦРТ-ГОДИШНА ПРОГРАМА ЗА 2018 ГОДИНА Понеделник, 12 Јуни 2017 7723
29 КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ НА ДРЖАВНАТА НАГРАДА „11 ОКТОМВРИ“ ВО 2017 ГОДИНА Петок, 28 Април 2017 1853
30 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА МУЗИЧКИ КОМПОЗИЦИИ ВО 2017 ГОДИНА Четврток, 06 Април 2017 1895
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia