Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
121 Јавен конкурс за избор на директор на Националната установа Центар за култура Григор Прличев -Охрид Среда, 09 Ноември 2011 3250
122 Јавен конкурс за избор на директор на Националната Установа - Манифестација Струшки вечери на поезијата - Струга Среда, 09 Ноември 2011 2812
123 Конкурс за финансирање проект од национален интерес, манифестација „Град на културата во 2012 година“ Сабота, 05 Ноември 2011 2908
124 Конкурс за поддршка на стручно усовршување на талентирани уметници и дефицитарни стручни кадри за 2012 година Понеделник, 03 Октомври 2011 3847
125 Конкурс за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во 2011 година Сабота, 01 Октомври 2011 2575
126 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2012 година Петок, 02 Септември 2011 3837
127 Резултати од Конкурсот за откуп на самостојно реализирана продукција - мај 2011 Петок, 05 Август 2011 3215
128 Конкурс за изработка на композиција која ќе биде изведена на генералната прослава на 8 Септември што ја организира Владата на Република Македонија Среда, 27 Јули 2011 3440
129 Конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2012 година Вторник, 31 Мај 2011 24776
130 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 16 Мај 2011 3395
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia