Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
1 Отворен повик за учество на Меѓународниот фестивал „Сараевска зима 2019“ Среда, 18 Јули 2018 1401
2 Thirrje e hapur për pjesëmarrje në Festivalin Ndërkombëtar “Dimri i Sarajevës 2019” Среда, 18 Јули 2018 294
3 КОНКУРС за учество во финансирање на проекти за манифестацијата „Нов културен бран“ во 2018 година Понеделник, 18 Јуни 2018 4886
4 KONKURS për pjesëmarrje në financimin e projekteve për manifestimin “Vala e re kulturore” në vitin 2018 Понеделник, 18 Јуни 2018 2050
5 К О Н К У РС за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски “ во 2018 г. Четврток, 31 Мај 2018 1040
6 Здружение на ликовни критичари АИКА Македонија: Конкурс за годишната награда "Ладислав Баришиќ" Сабота, 12 Мај 2018 924
7 Конкурс за Државната награда „11 октомври“ за 2018 година Петок, 27 Април 2018 1547
8 Центар за современи уметности – Скопје: Повик за предлог-проекти за Мобилна/монтажна галерија Вторник, 17 Април 2018 862
9 Oглас за вработување на 2 (две) лица на определено време во Министерството за култура Вторник, 17 Април 2018 2720
10 Повик за предлог - проекти: Програма за партиципација на УНЕСКО за 2018 – 2019 година Вторник, 17 Април 2018 2444
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia