Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
1 ГОДИШЕН КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ОД ОБЛАСТА НА КРЕАТИВНИТЕ ИНДУСТРИИ ЗА 2015 ГОДИНА Сабота, 01 Ноември 2014 27
2 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Петок, 17 Октомври 2014 444
3 Конкурс за поддршка на стручно усовршување на талентирани уметници и дефицитарни стручни кадри Четврток, 02 Октомври 2014 947
4 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА СКУЛПТУРИ ОД ГАЛЕРИСКИ ФОРМАТ ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 339
5 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 584
6 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА ДРАМСКИ ТЕКСТОВИ ЗА 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 531
7 КОНКУРС ЗА УЧЕСТВО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА НА 56-ТА ИНТЕРНАЦИОНАЛНА ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА ВО ВЕНЕЦИЈА ВО 2015 ГОДИНА Понеделник, 29 Септември 2014 424
8 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2015 година Среда, 17 Септември 2014 1508
9 ГОДИШЕН КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ЗА 2015 ГОДИНА Понеделник, 01 Септември 2014 11751
10 ЈАВЕН ПОВИК Сабота, 21 Јуни 2014 3121
obrakanje-minister

Фотогалерии

  • 0
  • 1
  • 2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk