Промовирани четири куќички од проектот за изработка, поставување и ставање во функција на 20 унифицирани објекти наменети за продажба на сувенири

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска на 07.03.2012 промовираше четири куќички од проектот на Министерството за култура за изработка, поставување и ставање во функција на 20 унифицирани монтажно-демонтажни објекти наменети за продажба на сувенири и друг вид културно-туристички промотивен материјал.

Првите четири објекти со кои ќе стопанисува Музејот на Македонија, се наоѓаат на следниве локации: веднаш до Спомен-домот на Мајка Тереза, на влезот во Старата скопска чаршија, на платото кај стоковната куќа „Мост“; на кејот „13 Ноември“, спроти хотелот „Холидеј ин“ и кај Градскиот трговски центар.

010203040607080910111215

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia