Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска во работна посета на Бигорскиот манастир и Дебар

Во рамките на работната посета на Дебар, министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска го посети и Бигорскиот манастир „Св. Јован Крстител“, каде што е во завршна фаза реконструкцијата на опожарениот дел. 

Канческа-Милевска, во придружба на раководителката на процесот на реконструкција Ѓургица Лековска и директорот на Управата за заштита на културното наследство Паско Кузман, од игуменот Партениј и отец Доситеј беше информирана дека целиот процес се одвива со одлична динамика.

poseta_bigorski01poseta_bigorski02poseta_bigorski03poseta_bigorski04poseta_bigorski05poseta_bigorski06poseta_bigorski07poseta_bigorski08poseta_bigorski09poseta_bigorski10poseta_bigorski11poseta_bigorski12

obrakanje-minister

Фотогалерии

  • 0
  • 1
  • 2

oglas

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanecarheoloski-vesnik

exploring-macedonia

macefdrr     

 cultema_logo    msu_logo_mk